Botox | Abacosun Gdańsk

Botox, czyli preparat toksyny botulinowej, stosowany jest w zabiegach podskórnego ostrzykiwania partii twarzy lub ciała.medycynie estetycznej stosowany jest między innymi w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych. Niekiedy stosuje się go u pacjentów z problemem nadmiernej potliwości.

Przy zabiegach likwidacji zmarszczek toksyną botulinową, pożądany efekt uzyskuje się poprzez odwracalne zablokowanie botoxem przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego i rozluźnienie poszczególnych mięśni. Kurczenie się mięśni twarzy wywołuje redukcję zmarszczek mimicznych. W zabiegach, które oferujemy klientkom naszego salonu kosmetycznego Abacosun w Gdańsku, wykorzystujemy oczyszczoną postać toksyny botulinowej typu A.

Zalecenia stosowania botoxu

Botox doskonale sprawdza się w redukcji, eliminacji oraz profilaktyce powstawania zmarszczek mimicznych twarzy: zmarszczek wokół oczu (tzw. kurzych łapek), zmarszczek na czole oraz bruzdy zmarszczkowej między brwiami (tzw. lwia zmarszczka). Przy zabiegach wygładzania zmarszczek, w naszym salonie w Gdańsku stosujemy również kwas hialuronowylub osocze. Specjalista medycyny estetycznej pomoże naszym klientkom dobrać odpowiedni preparat.

W gabinecie kosmetycznym Abacosun w Gdańsku oferujemy ponadto zabiegi ostrzykiwania botoxem w celu podniesienia opadających powiek czy uniesienia kącików ust.

Botox stosujemy również w leczeniu nadmiernej potliwości. Preparat bezpośrednio wstrzykiwany jest w obszarach (lub w innych wybranych miejscach, np. stopach), charakteryzujących się potliwością. Botox powstrzymuje działanie nerwów, które połączone są z gruczołami wydzielania zewnętrznego. W efekcie wydzielanie potu zostaje zredukowane.

Jak wygląda zabieg?

Zabiegi ostrzykiwania botoxem, które wykonujemy w salonie Abacosun w Gdańsku, są niemal bezbolesne (odczuwa się wyłącznie lekkie ukłucie) i trwają kilkanaście minut. Jeżeli klientka wyrazi chęć, możliwe jest wykonanie zabiegu z miejscowym znieczuleniem.

Po zabiegu nie powinny pozostać ślady. Ostrzykiwanie botoxem, które proponujemy klientkom salonu Abacosun w Gdańsku, to zabieg nieinwazyjny. Po jego wykonaniu można niemal natychmiast wrócić do codziennej pracy, aktywności i nawyków. Niekiedy na pożądany efekt zabiegu trzeba poczekać od około 3 do maksymalnie 10 dni.

Jak często należy powtarzać zabiegi z botoxem?

Początkowo zabieg ostrzykiwania botoxem powinno się powtarzać średnio co kilka miesięcy. Od indywidualnych cech i stanu skóry pacjentki zależy, czy będą to trzy miesiące czy osiem. Przy kolejnych kuracjach toksyną botulinową czas działania wydłuża się. Nie jest wówczas wymagane aby zabieg powtarzać tak często. Jeżeli zaprzestaniemy stosowania botoxu, skóra ponownie zacznie się starzeć zgodnie z jej biologicznym wiekiem.

Przeciwskazania dla wykonania zabiegu

Botox nie jest wskazany w sytuacji gdy pacjentka:

  • jest w ciąży
  • stosuje antybiotyki
  • jest chora na grypę lub występuje stan podgorączkowy
  • cierpi na zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (Miastenia Gravis, zespół Lamberta Eatona)
  • cierpi na zaburzenia krzepnięcia krwi lub stosuje leki antykoagulacyjne (m.in. aspirynę).