Kriolipoliza

Kriolipoliza – odchudzanie przez zamrażanie

Kriolipoliza to najnowsze odkrycie medycyny estetycznej. To bezbolesny, nieinwazyjny sposób na odchudzanie. Zabieg polega na zamrażaniu niechcianych komórek tłuszczowych, a wiele osób widzi w nim następcę tradycyjnej liposukcji. Kriolipoliza to bowiem zabieg bezbolesny i w przeciwieństwie do chirurgicznych zabiegów odchudzających – nieinwazyjny. Kriolipoliza nie wymaga znieczulenia i rekonwalescencji, a zabieg może być wykonywany miejscowo. Uzupełnienie zabiegu serią drenaży i masaży, wzmocni efekt pomniejszenia objętości zamrażanych partii ciała.

Na czym polega Kriolipoliza?

Zabieg kriolipolizy, który wykonujemy w gabinecie urody Abacosun w Gdańsku, polega na zamrażaniu niechcianych komórek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu. Komórki tłuszczowe znajdujące się w tkance podskórnej to głównie komórki bogate w nasycone kwasy tłuszczowe szczególnie wrażliwe na działanie niskich temperatur. Sąsiadujące z nimi naczynia krwionośne, nerwy obwodowe czy komórki o niskiej zawartości tłuszczu są w znacznie mniejszym stopniu wrażliwe na działanie czynnika chłodzącego. Dzięki tej różnicy podczas zabiegu kriolipolizy niszczone są tylko komórki tłuszczowe, a nie ingeruje się w inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy.

Kriolipoliza przed i po

Kriolipoliza

Przebieg zabiegu

Zabieg kriolipolizy, który wykonujemy w salonie kosmetycznym Abacosun w Gdańsku zawsze poprzedzamy konsultacjami, które połączone są z pomiarami (m.in. fałdomierzem). Wówczas podejmowana jest decyzja odnośnie miejsc, w których chcemy zredukować tkankę tłuszczową.

Podczas właściwego zabiegu, głowicę aparatu przykłada się miejscowo do ciała po uprzednim nałożeniu specjalnej maski, która chroni przed nadmiernym schłodzeniem tkanek. Głowica utrzymuje się na ciele dzięki działaniu ciśnienia ujemnego. Większość klientów odczuwa najpierw chłód, a następnie ciepło i drętwienie. Zabieg na jedną partię ciała trwa pół godziny, po upływie tego czasu można wykonać zabieg symetrycznie na drugą partię. Proces mrożenia jest cały czas monitorowany dzięki wbudowanym w głowicę czujnikom. Na skutek działania niskiej temperatury następuje kontrolowane uszkodzenie komórek tłuszczowych, które zaczynają obumierać. Komórki tłuszczowe stopniowo są eliminowane i wydalane z organizmu, dzięki czemu z tygodnia na tydzień po zabiegu grubość tkanki tłuszczowej maleje. Tym samym zyskujemy efekt podobny jak podczas intensywnego odchudzania.

Masaże w zabiegu kriolipolizy

Klientom poddającym się zabiegowi kriolipolizy w salonie Abacosun w Gdańsku, sugerujemy połączenie zabiegu z serią masaży. Niezbędnym elementem kriolipolizy jest wykonanie drenażu, który stymuluje proces wydalania obumarłych komórek tłuszczowych z organizmu. Dlatego w celu uzyskania najlepszych rezultatów, rekomendujemy połączenie kriolipolizy – energii statycznej – i żelazka antycellulitowego – energii dynamicznej.

Czwartego dnia po zabiegu kriolipolizy w salonie Abacosun w Gdańsku, wykonujemy masaż vacum w połączeniu z prądami Tens. Zaleca się wykonanie serii 5-10 masaży co przyspieszy proces oczyszczania i odchudzania. Dodatkową zaletą masażu żelazkiem antycellulitowym z prądami Tens jest działanie ujędrniające i wzmacniające mięśnie. Tkanka w miejscu poddanym kriolipolizie staje się luźniejsza, a masaże i prądy ujędrniają ją i działają regeneracyjnie na mięśnie i skórę, przywracając jej sprężystość.

Czego oczekiwać po zabiegach kriolipolizy?

 • rozbicia tkanki tłuszczowej
 • wymodelowania sylwetki
 • pomniejszenia objętości (odchudzenie) zamrażanych partii ciała (np. brzuch, uda)
 • redukcji zaawansowanego cellulitu i wzmocnienia efektów zabiegów antycellulitowych
 • ujędrnienia, regeneracji i poprawy wyglądu skóry
 • wspomagania procesu odchudzania i wzmocnienia innych zabiegów odchudzających
 • zmniejszenia zatrzymywania się wody w organizmie
 • detoksykacji organizmu (pozbycia się toksyn)
 • ciąża i pierwsze 6-8 tygodni laktacji
 • miejscowe stany zapalne, rany, zapalenie skóry
 • miejscowe zaburzenia krążenia
 • zaawansowana cukrzyca
 • białaczka, zapalenie wątroby, infekcje
 • choroby skóry, pokrzywka
 • elementy metalowe w ciele i urządzenia elektryczne
 • choroba Raynauda (niedokrwienie palców, dłoni, nosa, uszu, niekiedy także języka pod wpływem napadowego kurczu tętnic (żył), wywołanego przez wiele bodźców, ale najczęściej jako wynik ekspozycji na zimno lub bodźce emocjonalne)
 • krioglobulinemia (zapalenie naczyń małego i średniego kalibru, charakteryzujące się obecnością krążących we krwi kompleksów immunologicznych (tzw. krioglobulin), ulegających wytrąceniu w przypadku obniżenia temperatury)
 • napadowa hemoglobinuria

 Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem zabiegów kriolipolizy w naszym salonie w Gdańsku.

Cennik:

1 x kriolipoliza   60 minut 670 zł
1 x kriolipoliza 120 minut 1030 zł
1 x kriolipoliza + 5 x żelazko 60 + 20 minut 945 zł
1 x kriolipoliza + 10 x żelazko 60 + 20 minut 1170 zł
1 x kriolipoliza + 5 x żelazko 120 + 20 minut 1300 zł
1 x kriolipoliza + 10 x żelazko 120 + 20 minut 1530 zł

InfoKriolipoliza to dzieło dwóch lekarzy ze szpitala z Massachusetts. Dr med. Dietera Mansteina oraz dr med. R. Roxa Andersona udowodnili, że podskórne komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż otaczające je tkanki. Umierają już w temperaturze 0 st. C. Lekarze wykazali, że kontrolowane, miejscowe chłodzenie tkanek może powodować ubytek komórek tłuszczowych i utratę podskórnego tłuszczu. Ich odkrycie pomogło opracować technologię  za pomocą której wykonuje się zabieg mrożenia tkanek tłuszczowych.