Fale radiowe Pelleve | Abacosun Gdańsk

Fale radiowe w medycynie estetycznej

Jeszcze kilka lat temu nikt nie kojarzył fal radiowych z medycyną estetyczną. Obecnie, fale radiowe (inaczej nazywane promieniowaniem radiowym), które są falami elektromagnetycznymi wytwarzanymi przez prąd, na dobre wpisały się w ofertę zabiegów medycyny estetycznej.

Działanie kosmetyczne fal radiowych polega na termolizie (rozkładzie związku chemicznego pod wpływem podwyższonej temperatury), przy pomocy prądu szybkozmiennego o wysokim napięciu. Zmiana energii równoznaczna jest z wytworzeniem ciepła, które stosuje się do rozgrzania włókien kolagenowych do temperatury około 40-45 stopni Celsjusza. W takiej temperaturze kolagen ulega skurczeniu, a następnie napina się, co sprawia, że jego struktura odnawia się. Tym samym skóra staje się jędrna i odmłodzona.

Zabieg Pellevé™

W salonie urody Abacosun w Gdańsku oferujemy naszym klientkom zabiegi wykorzystujące fale radiowe, a jednym z nich jest opatentowany system Pellevé™. W ramach zabiegu wykorzystuje się zaawansowaną technologię Cool-Gel. Żel zamrażający stosowany jest do chłodzenia zewnętrznej powierzchni skóry, w czasie gdy energia fal radiowych ogrzewa i modyfikuje podskórne tkanki miękkie.

Efekty działania fal radiowych są widoczne już po jednym zabiegu. 

 

Wyniki widoczne już po jednym zabiegu

Przed i po zabiegu falami radiowymi w Gdańsku Przed i 90 dni po zabiegu falami radiowymi w Gdańsku
Pojedynczy zabieg na całą twarz Pojedynczy zabieg wygładzania zmarszczek wokół oczu

Zabiegi falami radiowymi – zalecenia:

 • redukcja obwisłego podbródka
 • likwidacja fałdów nosowo-wargowych
 • redukcja zmarszczek wokół ust, oczu oraz fałd pomiędzy brwiami
 • redukcja nadmiaru skóry na górnej powiece
 • poprawa stanu skóry pozbawionej jędrności

Jak wygląda zabieg?

Zabieg Pellevé™, który wykonujemy w gabinecie urody Abacosun w Gdańsku jest krótki, nie wiąże się z utratą krwi i nie jest konieczne stosowanie znieczulenia. Zastosowanie fal radiowych jest bezbolesne i nie wymaga rekonwalescencji. Efekt zabiegu utrzymuje się nawet do 24 miesięcy. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej, przy stosowaniu fal radiowych należy się spodziewać, że z biegiem czasu, efekty będą zanikać.

Specjalista medycyny estetycznej w naszym salonie Abacosun w Gdańsku doradzi ile zabiegów falami radiowymi i w jakich odstępach czasu wykonać dla osiągnięcia maksymalnego efektu.

Czy fale radiowe są bezpieczne?

Zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych w naszym salonie Abacosun w Gdańsku są całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne.Technika zabiegów Pellevé™ jest regularnie ulepszana przez specjalistów, a urządzenia wykorzystujące energię o częstotliwości fal radiowych (RF), są z powodzeniem stosowane w wielu salonach i klinikach na świecie.

Jakich efektów spodziewać się po zabiegu?

Zabieg z uzyciem fal radiowych, który proponujemy klientkom naszego salonu w Gdańsku sprawia, że skóra twarzy i szyi staje się bardziej napięta. Bez użycia skalpela otrzymujemy efekt lekko uniesionych brwi i wygładzonej twarzy. Fale radiowe wykorzystywane są także do wzmocnienia i ujędrnienia obwisłej skóry pokrywającej inne części ciała m.in. brzuch i nogi.

Większość pacjentów zauważa efekt napięcia skóry już po jednym zabiegu. Niekiedy zdarza się jednak, że efekty pojawiają się nieco wolniej i stopniowo, w miarę napinania się skóry i formowania nowych włókien kolagenu. U niektórych osób proces ten trwa od trzech do sześciu miesięcy.

InfoWiele osób zauważa pierwsze rezultaty już po jednym zabiegu Pellevé™, a czas poprawy wynosi do 6 miesięcy. Lekarz wyznaczy odpowiednią dla Państwa liczbę zabiegów.Po zabiegu:

W zasadzie nie przewiduje się żadnego okresu rekonwalescencji, jaki jest potrzebny zwykle po chirurgicznych zabiegach kosmetycznych. Od razu można powrócić do codziennych zajęć. Miejscowe niewielkie zaczerwienienie widoczne jest zwykle przez niecałą godzinę, a nigdy dłużej niż 24 godziny. Pełny efekt zabiegu ujawnia się stopniowo przez kilka miesięcy; można oczekiwać, że utrzyma się on przez rok do dwóch lat. Czas ten jest zmienny u różnych pacjentów. Podobnie jak w przypadku każdego innego zabiegu kosmetycznego, należy się spodziewać, że z biegiem czasu jego efekty będą zanikać. Można wówczas zabieg powtórzyć.

Często zadawane pytania

 1. Czy technika Pellevé™ jest bezpieczna?
  Tak. Technika Pellevé™ była ulepszana i dopracowywana poprzez całe lata zbierania doświadczeń z coraz doskonalszymi metodami leczenia i urządzeniami wykorzystującymi energię o częstotliwości fal radiowych (RF). Firma Ellman oferuje na rynku swoje urządzenia RF od roku 1969.
 2. Czy zabieg jest bolesny?
  Zabiegi wykorzystujące technikę Pellevé™ są wykonywane bez stosowania znieczulenia. Aktywacji głowicy fal radiowych towarzyszy krótkie odczucie łagodnego lub intensywnego gorąca w okolicy poddawanej zabiegowi, po czym odczuwalny jest natychmiast łagodzący efekt działania żelu chłodzącego.
 3. Jakich wyników mogę się spodziewać?
  Skóra twarzy i szyi może stać się bardziej napięta co zapewnia łagodny, niechirurgiczny efekt uniesienia brwi i wygładzenia twarzy. Zabieg taki stosowany jest często w przypadku obwisłego podbródka. Efekt napięcia skóry może być wykorzystywany do wzmocnienia zbyt luźnej lub obwisłej skóry pokrywającej inne części ciała, takie jak brzuch czy nogi. Większość pacjentów dostrzega wyniki zabiegu od razu po jego wykonaniu. Może się jednak zdarzyć, że będą się one ujawniać stopniowo w okresie trzech do sześciu miesięcy w miarę napinania się skóry i formowania nowych włókien kolagenu. W zależności od tego, która okolica została poddana zabiegowi, jak luźna jest skóra oraz jakie są oczekiwane rezultaty, konieczne może być wykonanie więcej niż jednego zabiegu.
 4. Jak długo będą się utrzymywać efekty zabiegu Pellevé™?
  Efekty zabiegu utrzymują się przez 12 do 24 miesięcy. Skóra, tak jak dotąd, podlegać będzie normalnemu procesowi starzenia się i ostatecznie możesz zechcieć poddać się kolejnemu zabiegowi.