RETIX.C – intensywna terapia anti-aging

DZIAŁANIE: Zabieg RETIX.C to intensywna kuracja odmładzająca. Antyoksydanty, których stężenie wynosi 30%, wykazują wyjątkowo skuteczne działanie odmładzające, chroniąc jednocześnie skórę przed szkodliwymi reakcjami utleniania. Dzięki temu, zawarty w ampułce ActiCell 40 Retinol 2% wykazuje przedłużone i aktywne działanie terapeutyczne. 8% witamina C dodatkowo wzmacnia działanie retinolu w skórze. Flawonoidy wchodząc w reakcję tworzą potężną barierę ochronną, która chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i promieniowania UV, zapobiegając tym samym powstawaniu zmarszczek oraz przyczyniając się do wzmocnienia naczyń krwionośnych.

WSKAZANIA:
– fotostarzenie,

– melasma (ostuda, chloasma) – przebarwienia skórne

– wiotka skóra,

– niedoskonałości (zmarszczki, nierówności, rozszerzone pory),

– rozstępy,

– skóra szara, matowa, pozbawiona blasku.

EFEKT PO ZABIEGU:

– skóra widocznie odmłodzona i rozświetlona
– zmarszczki są mniej widoczne, skóra jędrna i wygładzona
– rozjaśnienie i wygładzenie plam pigmentacyjnych
– regulacja procesu rogowacenia naskórka
– odbudowa włókien kolagenu, elastyny, stymulacja komórek skóry
– wygładzenie, rozjaśnienie plam pigmentacyjnych i redukcja niedoskonałości skóry
– zagęszczenie i poprawa napięcia skóry
-zwiększenie poziomu nawilżenia skóry
-ochrona przed fotouszkodzeniem i zwiększenie naturalnej bariery ochronnej skóry, dzięki temu przywrócenie w skórze prawidłowego poziomu witaminy A.

OPIS ZABIEGU:
1. Demakijaż i odtłuszczenie skóry
2. Nałożenie poprzez delikatny masaż ampułki z witaminą C i antyoksydantami
3. Nałożenie maski z retinolem

Maska z retinolem musi pozostać na skórze kilka godzin, dlatego też klientka może ją zmyć dopiero w domu. Po ok.2-3 dniach wystąpi zaczerwienie oraz złuszczenie naskórka (efekt tzw. pruszenia), które może potrwać kilka dni. Zalecamy zatem umówić się na zabieg w środę lub w czwartek, aby etap złuszczania przypadł na weekend. Przez okres miesiąca od momentu zakończenia kuracji należy stosować krem z wysokim filtrem UV, najlepiej SPF 50+. Zabieg wykonuje się w okresie zimowym ponieważ skóra po kuracji nie może być wystawiona na działanie promieni słonecznych.

CZAS ZABIEGU: 30 minut