Terapia osoczem bogatopłytkowym

Lifting wampirzy

Zabiegi z uzyciem osocza zdobywają coraz większą popularność na świecie i w Polsce. Oferujemy je również klientkom salonu kosmetycznego Abacosun w Gdańsku.Mezoterapia osoczem polega na wstrzykiwaniu pacjentce jej własnej krwi, a konkretnie osocza bogatopłytkowego (PRP – Plateled Rich Plasma), w celu wypełnienia zmarszczek (np. na czole czy w okolichach oczu). Z racji wykorzystania w zabiegu krwi pacjentki, ten niechirurgiczny sposób pozbywania się zmarszczek nazywany jest również wampirzym liftingiem.

Osocze wykorzystywane przy zabiegu jest produktem krwiopochodnym, pozyskiwanym z krwi pacjentki. Osocze jest substancją bogatą w komórki i peptydy (czynniki wzrostu), które pobudzają inne komórki do podziału i przyczyniają się do poprawy mikrokrążenia, a tym samym do odnowy biologicznej tkanek skóry.

Zalecenia

Zabieg wampirzego liftingu zalecany jest wszystkim osobom, których skóra wymaga biosymulacji i odbudowy. W salonie Abacosun w Gdańsku osocza bogatopłytkowego używamy do wypełnienia zmarszczek w okolicach:

  • czoła
  • policzków
  • szyji i dekoltu
  • oczu (tzw. kurzych łapek)
  • dłoni

Z zabiegu z powodzeniem korzystać mogą również alergicy, którzy uczuleni są na niektóre składniki preparatów wypełniających zmarszczki. Osocze jest biologicznie obojętne i nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.

Zabieg wstrzyknięcia osocza, to doskonała alternatywa dla pacjentek, które nie chcą poddawać się chirurgicznym zabiegom z użyciem skalpela oraz dla tych pań, które obawiają się nienaturalnego wyglądu po wstrzyknięciu botoxu bądź kwasu hialuronowego.

Osocze bogatopłytkowe jest również doskonałym uzupełnieniem w terapii blizn i rozstępów. Wykorzystywane jest także w leczeniu nadmiernego wypadania włosów.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg mezoterapi osoczem, który wykonujemy w naszym gabinecie urody w Gdańsku, jest nieinwazyjny i trwa dosyć krótko. Przed zabiegiem lekarz pobiera od pacjentki próbkę krwi (zazwyczaj około 8 ml). Następnie za pomocą specjalnej aparaturyoddziela się czerwone krwinki od osocza bogatopłytkowego. Do tak odseparowanego osocza PRP lekarz dodaje specjalny odczynnik, który stymuluje wzrost komórek. Następnie osocze wstrzykiwane jest w skórę pacjentki. W naszym salonie Abacosun w Gdańsku, zabiegi mezoterapi osoczem, wykonują wyłącznie profesjonaliści i specjaliści w dziedzinie medycyny estetycznej.

Po zabiegu skóra staje się gładsza, odżywiona, elastyczna i pełna blasku. Wygładzeniu ulegają zmarszczki, a twarz wydaje się młodsza. Efekt wampirzego liftingu, który wykonujemy w naszym salonie urody w Gdańsku, utrzymuje się przez około 6 miesięcy.