Cellulit – jak z nim walczyć?

Cellulit to efekt nierównomiernie rozmieszczonej pod skórą tkanki tłuszczowej. Najczęściej występuje w okolicach ud, brzucha, bioder czy ramion. Walka z cellulitem bywa trudna, dlatego wymaga specjalistycznych zabiegów na ciało i innowacyjnych rozwiązań.

Zabiegi antycellulitowe

Zabiegi na cellulit polegają na rozbiciu tkanki tłuszczowej poprzez intensywny masaż, drenaż limfatyczny oraz wykorzystanie specjalistycznych urządzeń. Zabiegi antycellulitowe wymagają w większości regularnego stosowania, wykonywania w serii, wprowadzenia diety i aktywności fizycznej. W salonie urody Abacosun w Gdańsku zabiegi antycellulitowe wykonywane są na wysokiej jakości profesjonalnym sprzęcie przez doświadczonych specjalistów.

Aktualnie w szerokiej gamie zabiegów antycellulitowych gabinetu kosmetycznego Abacosun w Gdańsku znajdują się:

Mezoterapia igłowa

Zabieg mezoterapii igłowej pozwala dostarczyć skórze substancji rewitalizujących. Mezoterapia igłowa polega na ostrzykiwaniu różnych partii skóry indywidualnie sporządzonym koktajlem odżywczym – jego skład dobiera się po poznaniu potrzeb skóry. Zabieg ma działanie regenerujące, antycellulitowe i poprawiające krążenie.

Kriolipoliza

To innowacyjna metoda walki z tkanką tłuszczową, o którą poszerzyliśmy ofertę zabiegów na cellulit w salonie Abacosun w Gdańsku. Zabieg kriolipolizy polega na zamrażaniu niechcianych komórek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu.  Jako uzupełnienie rekomendujemy wykonanie serii żelazka antycellulitowego, co pozwoli nam uzyskać najlepsze efekty.

Lipoliza

Lipoza to nieinwazyjny zabieg modelujący sylwetkę, pozwalający trwale pozbyć się tkanki tłuszczowej z miejsc kłopotliwych i ciężkich do wyszczuplenia (uda, pośladki, boki talii). Lipoliza polega na ostrzykiwaniu mniejszych fragmentów ciała, gdzie nagromadziła się tkanka tłuszczowa. W efekcie, cellulit zostaje usunięty, a skóra staje się gładka i elastyczna.

Żelazko antycellulitowe

Żelazko antycellulitowe modeluje sylwetkę i redukuje cellulit. Urządzenie wykorzystuje masaż próżniowy, prądy TENS oraz chromorewitalizację. W naszym instytucie urody w Gdańsku, używamy żelazka Abacosun.

Fale radiowe

Zabiegi antycellulitowe wykorzystujące fale radiowe wpływają zarówno na jędrność i napięcie skóry, redukcję cellulitu i zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej. Rekomendujemy, aby zabiegi RF na cellulit wykonywać seriami.

Endermologia

Spektakularne wymodelowanie sylwetki oraz likwidacja uporczywego cellulitu – takie są efekty endermologii. Zabieg ma formę masażu podciśnieniowego, w skutek którego zostaje pobudzony metabolizm i krążenie oraz przyspiesza się proces spalania tkanki tłuszczowej. Endermologia pomaga usunąć toksyny z organizmu, zlikwidować cellulit oraz poprawić elastyczność skóry. Rekomendowana jest również jako zabieg regenerujący i ujędrniający po liposukcji.

Karboksyterapia

Karboksyterapia to nieinwazyjna, bezbolesna i bezpieczna metoda walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, zmarszczkami oraz z problemami skóry głowy. Karboksyterapia – czyli terapia dwutlenkiem węgla – ma działanie odmładzające, wyszczuplające oraz ujędrniające. Nazywana jest często zabiegiem „cudownym gazem” – efekty karboksyterapii są rewelacyjne! W Instytucie Urody Abacosun w Gdańsku, zabieg wykonuje się profesjonalnym, certyfikowanym urządzeniem medycznym Venusian CO2.