Zabiegi SPA na włosy

NUOVA FIBRA

ZABIEG ODBUDOWUJĄCY DO WŁOSÓW CIENKICH I ZNISZCZONYCH

Zdrowe włosy ponad wszystko. Strukturę włosa możemy sobie wyobrazić jako coś bardzo zbliżonego do struktury łodygi. Składa się na nią zasadnicza część wewnętrzna (włókno) oraz część zewnętrzna (naskórek) , chroniąca wnętrze, zbudowana z różnych, nakładających się na siebie łusek keratynowych.

Ze względu na swoje zewnętrzne położenie naskórek włosa jest pierwszą warstwą narażoną na działanie czynników drażniących lub uszkadzających, takich jak:
– czynniki fizyczne (światło, chlor, zanieczyszczenia);
– czynniki mechaniczne (częste mycie preparatami zawierającymi agresywne związki chemiczne, wcieranie, szczotkowanie, regularne używanie suszarki lub prostownicy);
– czynniki chemiczne (zbyt często powtarzające się koloryzacje, zabiegi rozjaśniania lub trwałe ondulacje).

Wymienione czynniki powodują stopniowe zmiany w tkance zewnętrznej, a co za tym idzie, osłabienie całej struktury włosa. Z czasem włos ulega prawdziwemu fizycznemu zużyciu, które określa się także mianem starzenia się włosa. Łuski naskórka coraz bardziej unoszą się, tkanka traci ciągłość i pęka, odkrywając komórki położone głębiej. Końcowe odcinki pasm oraz same końcówki stają się szorstkie i łamliwe. Średnica włosa i czas ekspozycji na czynniki drażniące i uszkadzające mają wpływ na proces starzenia i osłabiania struktury włosa: cienkie włosy są bardziej wrażliwe niż grube, a włosy długie częściej niż krótkie wykazują opisane objawy, zwłaszcza w końcowych odcinkach pasm oraz na samych końcówkach.

Ochronę włosów przed zniszczeniem oraz spowolnienie procesu ich starzenia się zapewniają obecnie specjalne programy pielęgnacyjne. W laboratorium badawczym firmy KEMON opracowano linię produktów NUOVA FIBRA. Jest to zintegrowany program interwencji dostosowany do indywidualnych potrzeb klientów, opracowany specjalnie z myślą o włosach cienkich i delikatnych, zniszczonych, zmęczonych oraz uszkodzonych.

KLUCZOWE SKŁADNIKI:
– Czerwona alga – tworzy wokół włosa ochronny film i daje efekt gładkich, zdrowych i błyszczących włosów.
– Szarłat – badania wykazały, że jest on w stanie znacznie poprawić nawilżenie włosów, dzięki czemu wspomaga odbudowę zniszczonych i uwrażliwionych włosów.

DIAGNOZA:
Włosy cienkie i delikatne, wymagające specjalnej kuracji.

POTRZEBA:
– Więcej objętości i gęstości
– Trwała fryzura z włosów o większej objętości i sprężystości

CENA: 80zł/90zł/100zł*

*cena zależy od długości włosów – włosy krótkie/średnie/długie. Dopłata do usługi na miejscu w salonie.

NUTRIZIONE RICCA

ZABIEG DO WŁOSÓW BADZO SUCHYCH I SUCHEJ SKÓRY GŁOWY

Technologia NUTRI SYSTEM. Specjalnie opracowana formuła odżywiająca suche włosy. Stan zwany „włosami suchymi” odnosi się do włosów, które częściowo lub całkowicie utraciły tłuszcze lub są odwodnione.

Łuski zewnętrznej warstwy włosów, pozbawione naturalnych substancji odżywczych, otwierające się. Włosy są matowe, nieprzyjemne w dotyku, elektryzują się i są trudne do rozczesania oraz ułożenia. Brakuje im elastyczności. Zwiększa się ich podatność na uszkodzenia i działanie szkodliwych czynników. Wiele czynników sprawie, że włosy są suche: niektóre włosy są suche z natury, inne ulegają wysuszeniu pod wpływem czynników zewnętrznych związanych ze środowiskiem, a także nawyków danej osoby.

Niezależnie od przyczyn można sprawić, że suche włosy odzyskają miękkość, połysk i będą łatwo się rozczesywały dzięki regularnemu stosowaniu odżywczych produktów kosmetycznych, które będą w stanie przywrócić im naturalną równowagę.

Z myślą o pielęgnacji włosów suchych ACTYVA proponuje NUTRI SYSTEM – zaawansowaną technologicznie mieszankę surowców oraz składników aktywnych pochodzenia naturalnego, która wszystkim rodzajom włosów przywraca naturalny stan równowagi.

KLUCZOWE SKŁADNIKI:
– Tłuszcze zawarte w oliwie z oliwek
– Proteiny owsa
– Składniki aktywne o działania nawadniającym, nawilżającym, nabłyszczającym i antyelektrostatycznym

DIAGNOZA:
Włosy są matowe, nieprzyjemne w dotyku i trudne do rozczesania oraz ułożenia.

POTRZEBA:
– Delikatne mycie skóry głowy i włosów
– Natychmiastowy efekt niesplątanych włosów
– Łatwe do układania i rozczesania włosy aż po same końce
– Kontrola objętości
– Bardzo miękkie w dotyku

CENA: 60zł/70zł/80zł*

*cena zależy od długości włosów – włosy krótkie/średnie/długie. Dopłata do usługi na miejscu w salonie.